Meist

 

Mariann Rikka
Peatoimetaja

16924148_10212169522054643_996253582_n-1

Mariann on blogi peatoimetaja ja asutaja. Mariannil on õigusteaduse magistrikraad Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast (cum laude) ning Euroopa ühendatud magistriprogrammist inimõiguste ja demokratiseerimise alal (E.MA). Praegu töötab Mariann haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaeksperdina, kus tegeleb muu hulgas inimõiguste ja inimõiguste hariduse temaatikaga. Samuti oli Mariann SA-se Unitas (inimõiguste, hariduse ja ajalooga tegelev sihtasutus) nõukogu liige kuni selle ühinemiseni Eesti Mäluinstituudiga. Varasemalt on ta töötanud siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna õigusnõunikuna ning olnud ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Noored Kooli programmi kaudu. Inimõigused ja inimõiguste kultuur on Marianni jaoks südameasjad. Just sellest sai alguse ka mõte selle blogi loomiseks.


Karin Ahven
Autor

16990535_1233119756756318_961488308_oKarinil on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast. Õpingute ajal läbis ta Eesti Juristide Liidu üliõpilaste õigusbüroos praktika ja andis esmast õigusnõu kõigile soovijatele Tallinna Linnavalitsuses. Praktika käigus ilmnes, et kõikides kaasustes on kõige olulisem element inimene. Ka kõige keerulisemate olukordade lahendamisel on lahenduseks inimestega suhtlemine. Karin on oma elu jooksul elanud aastaid Rootsis, Ameerika Ühendriikides ja Suurbritannias. Reisinud paljudesse erinevatesse riikidesse ning kogunud nii töö- ja õpikogemust rahvusvahelises keskkonnas. Karin jätkab õpinguid Tartu Ülikoolis magistri tasemel inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse programmis. Karini südamelähedased teemad on seotud küberruumi, tehnoloogia ja rahvusvahelise õiguse ning rahvusvahelise intellektuaalomandi temaatikaga.


Sven Anton
Autor

svenKuivõrd teaduslikud uuringud on tõestanud, et üksnes habemes ei peitu tarkust, otsustas Sven õppida Tartu Ülikoolis õigusteadust. Hetkel õpib ta õigusteadust magistriõppes, kus ta on spetsialiseerinud õigusfilosoofia ja rahvusvahelise õiguse ühisalale. Inimõigused väärtustena on Svenile olnud hingelähedased juba pikka aega ja nii on ta ka juba varasemalt arvamust avaldanud nendel teemadel. Oma artiklitega soovib Sven avada arutelu inimõiguste teemadel senisest kriitilisemat ja avaramat, kui seda on seni teinud õigusteadus.


 

Fahima Hossain
Autor

16976597_10155086580418680_1592759875_nFahima on pärist Dhakast, Bangladeshi pealinnast. Dhaka Ülikoolis läbis Fahima ka oma bakalaureuse- ja magistriõpingud õigusteaduses  ning 1998. aastal sai temast Dhaka juristide liidu liige. Oma vanemate unistuse täitmiseks alustas Fahima uuesti haridusteed University of East Londonis, läbis Northumbria ülikoolis Newcastle’s praktilise juristikursuse peale mida kutsus Honorable Society of Lincoln’s Inn ta juristide liidu liikmeks. Bangladeshi naastes asus Fahima Bangladeshi Juristide Nõukogu liikmeks ja alustas tööd advokaadina Bangladeshi Ülemkohtus. Oma töö käigus mõistis Fahima, et süvendatud teadmised inimõigustest aitaks tal oma tööd palju paremini teha. Kui Tartu Ülikool oma magistriprogrammi tutvustas, otsustas ta, et tuleb taas õppima ning teadmisi ja elukogemust omandama täiesti uues riigis, ühes Baltimaade vanimas ja prestiižikamas ülikoolis.


Karlis Kolk
Autor

16933464_1329411350472531_3989076_nKarlis on rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppe teise aasta tudeng. Bakalaureusekraadi omandas Karlis õigusteaduses Inglismaal, Essexi ülikoolis. Lisaks õppimisele töötab ta Tarbijakaitseametis juristina. Blogiprojektist võtab osa, kuna peab tähtsaks, et inimesed väärtustaksid neile antud õigusi. Karlis üritab oma postitustes anda võimalikult asjakohast ja huvitavat infot, mida mõistaks ka tavakodanik (loe: mittejurist). Lisaks loodab ta, et käesolev blogi suudab tõsta inimõiguste väärtustamist ühiskonnas ja näidata, et tegelikult oleme me kõik inimõiguslased.


Yulian Kondur
Autor

16933906_1102815666507403_306676644_n-1Yulian on päris Izmaili linnast Lõuna-Ukrainas, kuid kuna ta ei armasta end ühegi kindla kohaga liiga tugevalt siduda, on ta oma elu jooksul elanud paljus eripaigus. Julian omandas bakalureusekraadi õigusteaduses Kiievis rahvuslikus siseasjade akadeemias (National Academy of Internal Affairs) ning läbis praktika Ukraina raada õigusloome instituudis ja Ameerika rahvusvahelise hariduse nõukogu Ukraina esinduses. Inimõiguste õppimisega alustas Yulian Budapestis, Kesk-Euroopa Ülikoolis (Central European University), kus keskendus roma-temaatikale. Praeguseks on Yuliani akadeemiline seiklus, nagu talle meeldib öelda, toonud ta Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriprogrammi. Yulian keskendub oma õpingutes jätkuvalt rahvusvähemuste, eriti romade õiguste teemale, mille raames on ta olnud kaasatud ka mitmes kodanikualgatuslikus projektis, näiteks humanitaarabi, siseriiklikult ümberpaigutatud romade küsimuste, noorte, spordi, kultuuri ja meedia alal. Samuti on Yulian väga huvitatud teemadest nagu õiglus, ajalugu, poliitika ja rahvusvahelised suhted.


Inhyuk Suh
Autor

16833449_1231811140239590_1516158512_o-1Inhyuk on pärit Lõuna-Koreast. Ta on praktiseerinud Lõuna-Koreas keskuses, kus tegeles sõjaolukorraga seonduvate inimõiguste teemadega. Praegu õpib Inhyuk Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste alases magistriprogrammis. Inhyuk on huvitatud feminismi, sõna- ja mõttevabaduse, kogunemisvabaduse, sõjaolukorra teemadest ning Põhja-Korea ja Lõuna-Korea inimõiguste olukorrast.


Ana Paula González Villalobos
Autor

nimeton-1Ana Paula on pärit Chihuahua linnast Põhja-Mehhikos. Ana Paulal on bakalaureusekraad õigusteaduses Monterrey tehnoloogia- ja kõrghariduse instituudist (Monterrey Institute of Technology and Higher Education, Chihuahua Campus). Magistriõpingute jooksul käis Ana Paula õppimas ka Montrealis Kanadas ja Toulouses Prantsusmaal. Lisaks õpingutele on Ana Paula töötanud juristiabina mitmes Chihuahua advokaadibüroos. 2015. aastal võttis Ana Paula osa ÜRO simulatsioonist Brüsselis. Praegu õpib ta Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriprogrammis. Ana Paula armastab reisida, et õppida tundma erinevaid riike ja kultuure ning soovib aktiivselt osaleda diskussioonis inimõigustest, olles huvitatud erinevatest teemadest alates laste õigusest haridusele kuni sõnavabaduse rollini korruptsioonivastases võitluses.